Úgy alakult, hogy nekem már hosszú évekkel ezelőtt sikerült eljutnom erre a karibi szigetre, ami annyira megtetszett, hogy a fejembe vettem: ide a páromat és a gyerekeimet is el kell egyszer hoznom! Amikor a számunkra legelőnyösebb karibi hajóutat kerestük, bizony a preferencialistán az is ott volt, hogy lehetőleg Aruba is legyen rajta a kikötők listáján. Ha az ember nagyon szeretne elérni valamit és kiratóan keresi a megvalósítás lehetőségeit, akkor esélye van arra, hogy sikerül célba érni. Az sajnos az élet egyik nagy hazugsága, hogy a kitartás, szorgalom és erős akarat elegendő, mert szerencse nélkül a leggyakrabban sajnos mindez mit sem ér! Ez estben nekünk a kitartó keresés mellett a szerencsénk is megvolt, ugyanis sikerült elcsípnünk a Carnival hajóstársaság egyik legújabb hajóját, melyen korai elővételben egy főre számolva nevetséges összeget fizettünk az erkélyes, négyfős kabinért. A lényeg persze az, hogy a 9 napos út egyik állomása a Kis-Antillák szigeteihez tartozó Aruba volt. Hajónk a holland fennhatóságú korallsziget Oranjestad (Narancsváros) nevű fővárosában kötött ki.
Szerencsére tudtam, hogy a Palm Beach-re szeretnék eljutni, úgyhogy a partra érve nemsokára fel is szálltunk egy arrafelé tartó helyi buszra. 20 perc múlva meg is érkeztünk az elegáns hotelekkel és éttermekkel teli homokos tengerpartra. Strandolásra egyébként csak a sziget nyugati oldala alkalmas, a másik fele sziklás, szeles és emiatt szinte érintetlen.
A sziget egyik különlegessége, hogy úton-útfélen hatalmas leguánokba és színes gyíkokba botlik az ember. És persze a Karib-tenger hamisítatlan kék látványába, valamint a tűző nap elől kevéske árnyékot nyújtó pálmafákba.
A napsugárzást érdemes komolyan venni: a hotelsoron tett alig fél órás séta alkalmával sikerült leégnem és enyhe napszúrást kapnom, úgyhogy a pancsolás helyett a napból hátramaradt időt a napernyő árnyékában töltöttem (közben némi timelapse videó készítésével próbálkozva).
A klímáról: a Venezuela partjaitól mindössze 25 kilóméterre fekvő Aruba szárazabb, mint a karibi szigetvilág többi tagja. Növényvilága is eltér az átlagos szigetvilági növényzettől, leginkább kaktuszok, tüskés bokrok és örökzöldek uralják. Messze a legismertebb növény az Aloe Vera, aminek a jelentőségét jól mutatja, hogy a százezer lakosú Aruba címerén is szerepel.